Değerli okurlarımız bildiğiniz üzere ev dekorasyonları artık önemini kat ve kat arttırmaktadır. Hal böyle olunca ev içinde her odada dekoratif işlemler yapılırken artık çeşitli tarzlar ortaya çıkmaktadır. Son zamanlarda birçok tarz ortaya çıkarken en popüler ve trend olan tarz ise Minimalizmdir. Minimalizm diğer tarzlara göre daha sade ve doğal bir görünüme sahiptir. Bu nedenle şöyle diyebiliriz ki dekorasyon dünyasında  sade görünüm daha çok beğenilmeye başlanmıştır. Minimalizm ev içinde kendisine daha çok banyolarımızda yer bulmaktadır. Bilirsiniz ki banyolarımız gerek fiziksel gerek zihinsel dinlendiğimiz odaların başında gelmektedir. Bu denli dinlendirici bir oda içinde minimalist gibi sade bir tarzda oldukça uyumlu hale gelmektedir.

Minimalist oda dekorasyonlarında  ilk olarak sade bir tarz benimsenmiştir. Sade bir tarz derken olabildiğince az eşya kullanımı mevcuttur. Örneğin banyo dekorasyonlarında minimalist tarz uygulanırken eşyalar az ve boyutları da ideal olması gerekmektedir.  Özellikle banyolarda küvet ve duşakabinler fazla yer kaplamalarından ötürü bu tarzda daha ideal boyutları tercih edilmektedir.

Minimalist banyo dekorasyonların eşyalar sade tercih edilirken renk konusunda da canlı ve pastel renklere az yer verilmektedir. Genel olarak beyaz, krem ve açık mavi renk tonlarının tercih edildiği minimalist banyo dekorasyonları daha ferah ve huzur dolu olması amaçlanmıştır.

Minimalist banyo dekorasyonları saklama alanları önemli bir rol oynamaktadır. Saklama alanlarına banyoda göz önünde bulunan eşyalarınızı saklayarak minimalist tarzı daha kolay bir şekilde yansıtabilirsiniz. Sade ve göz yormayan bir banyo dekorasyonunu amaçlayan minimalist banyolar insanları dinlendirebilme özelliğine sahiptir. Ayrıca açık renklerin kullanılması, az eşyanın tercih edilmesi ve küçük boyutlu eşyalara yönelmesi banyolara ferahlık ve derinlik kattığı gibi daha büyük  görünecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ