Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Evinizin en önemli alanlarından biri olan mutfaklarınızı, dekore edilmesi çok önemlidir. Yaşadığınız her alan bizim için değerlidir. Kırmızı, aşkın ve sevginin simgesidir. Tutkulu ve muhteşem bir mutfağa sahip olmak için iyi bir dekorasyon seçeneğidir. Yemek yapmak için de sevgi şarttır. Sevginizi katarak yaptığınız her yemek de muhteşem olacaktır. Mutfağınıza pozitif ve yüksek bir enerji katmak için kırmızı mutfak dekorasyonunu deneyebilirsiniz. Kırmızı rengi, mutfağınızın her yerine boğucu bir şekilde yapmanız gerekmez, kullandığınız aksesuarları ya da mutfağınızı tamamlayacak ürünlerin rengini kırmızı yaparak, mesela; halı, perde, aydınlatma, masa ve sandalye gibi eşyalarınızı kırmızı renkte yaparak dekorasyonunuza renk katabilir ve farklılık yaratabilirsiniz.

Kırmızıya Yakışan Renkler; Eğlenceli ve renkli bir mutfağa sahip olmak için kırmızının yanın da birçok rengi de beraber kullanabilirsiniz. Beyaz, gri, yeşil hatta siyah renkleri de kullanabilirsiniz. Ya da duvarın birini de kırmızıya boyayarak cesur çizgiler yaratabilirsiniz. Ev dekorasyonunuzu kendi zevkinize göre döşemeniz size güven verecektir. Kullandığınız renkler de sizin evinizin huzurlu, sıcak ve samimi bir ortam oluşturmanızı sağlamaktadır. Kullandığınız renkler sizin ruh halinizi ve kişiliğinizi yansıtmaktadır. Sağlığınız da olumlu ya da olumsuz etkilemektedir. Kırmızı renk bulunduğu ortama canlılık verir, bulunan mekânın enerjisini artırır ve  hatta iştah açıcı özelliğiyle de farklı bir mutfak dekorasyonuna sahip olmanızı sağlamaktadır.

İlk Resme Tıklayarak Anlatımlı Galeriyi Gezebilirsiniz

Tasarım Fikirleri; Birçok tasarım fikri vardır, bunları kendiniz yapamıyorsanız iç mimarlar ya da tasarımcılarla görüşerek mutfağınızı dekore ettirebilir ya da bilgi alış verişi yaparak da yardım alarak, o fikirler doğrultusun da mekânı dekore edebilirsiniz. En özel ve değerli vakitlerinizi geçirdiğiniz mutfaklarda, her akşam bütün aile birleşerek huzurlu ve mutlu bir zaman geçirmek için ortamın da enerjisi ve tasarımı da son derece önemlidir. Mesela, mutfak dolaplarının alt kısmını kırmızı, üst kısmını da beyaz ya da siyah renklerle kombin ederek de farklı bir tasarım elde edilmiş olur. Ayrıca son zamanlarda çok moda olan ada mutfak modelleri de görenleri kendine hayran bırakıyor. Ada mutfak modellerin de mutfak dolaplarının dışında yapılan farklı uygulamalarla çok şık bir görünüm elde edersiniz. Bu model de ortada yapılan sabit bir masaya, lavabo ya da ocağı monte ettirebilir kalan kısımlarını da yemek masası olarak kullanmanız mümkündür. Artık modern mutfak modelleri bu şekilde tasarımlar yapmaktadır.

Ev Dekorasyonu Modası; Her şeyin bir modası vardır, ev dekorasyonun da öyledir. Her sene çıkan ve yenilenen modellerle eviniz de bahar havası estirerek, estetik bir görüntü elde etmeniz mümkündür. Ayrıca kullanacağınız ankastre setlerde mutfağınıza çok yakışacak, üretilmiş olan renk seçenekleriyle beyaz, gri ya da siyah tonlardaki estetik görünümlü gömme ankastrelerle, farklılık yaratarak kırmızı renkli mutfak dolaplarınızın keyfini çıkarmaya başlayın. Kırmızı mutfak dolapları, çok fonksiyonlu ve oldukça işlevsel özelliklere sahiptir. Çok amaçlı çekmeceler, şişeler için özel alan, dar ve küçük mutfaklar için pratik çözümlerin hepsi şık ve modern mutfaklarda yerini almaktadır. Mutfaklarınız da kullanacağınız aksesuarlar da mutfak renginizle ve dolaplarınızla uyumlu olmalıdır. Gri ve metalik renklerde seçeceğiniz aksesuarlar mutfağınızla uyumlu olacaktır.  Değişik kavanoz tasarımları, baharatlıklar, renkli kahve fincanları, mobilyaya uygun terek dolaplar ve kalp şeklin de ya da farklı modellerde raflar da mutfağınız için ideal seçimler olacaktır. Sandalye ve masanın da renkli  olarak seçilmesi mutfağınıza farklı bir hava katacaktır. Ayrıca mutfak dekorasyonu yaparken, lavaboyu camın önüne koyarsanız ışığı kesmemiş ve manzara eşliğin de işlerinizi halledebilirsiniz.  Stor perde modelleri de özellikle beyaz ya da kırmızı detayları barındıran modeller, son derece uyumlu olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ