Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

2015 yılında, mutfaklar sadece yemek için tasarlanıyor düşüncesi Aksine, aynı zamanda tüm konuşma, yemek, sosyal toplantılar ve partilerin merkezi olarak hareket ederken aynı anda restorana layık yemekler yapılmasını sağlayan bir çok amaçlı modern salon haline de geliyor.
Biz zaten mutfakları daha iyi dekore ederek sihirli güce sahip bir mutfak gibi gösterebiliyoruz. Ama 2015 yılında mutfak trendleri daha fazla amaca hizmet eden güzel bir oda gibi de tasarlanıyor.
Yani 2015 için sıcak mutfak trendleri bakmak isterseniz aşağıdaki moda mutfak tasarımlarına ve dekorasyon modellerine bir göz atın…

1.Mutfağınıza daha cesur renkler getirin 

2015 sizin  mutfak yılınız için cesur bir yükseltme olsun. Bu daha önce planladığınız bir şey olmayabilir ama dekora uydurmak için biraz renk katmaktan çekinmeyin. Bazen hedef konum estetik bir görünüm elde etmek için kontrast oluşturma gerekir bunun için cesur renkler 2015 yılında çok trendir.
Bu yıl, (koyu veya açık) dolapları herhangi cesur bir gölge renge boyayarak da deneyebilirsiniz. Parlak ve canlı renkler doğal olarak etki yaratmak ve bir odak noktası oluşturmak için harikadır.
Mutfak boyunca olan hafif nötr tonları ile cesur renkleri dengeleyerek mutfağınızı bir adım daha yükseltilmiş ve modern bir şekilde özellikler ekleyin.

2) Endüstriyel Aydınlatma

Sizin mutfak;mutfak maceralarını takip etmek için iyi aydınlatılmış olması gerekir, ama aynı zamanda dekoratif bir görünüm için güzel seçenekler olmalı.
Endüstriyel tarzı aydınlatma 2015 yılında çok trend oluyor. ama aramak için bazı önemli unsurları şunlardır ;
siyah çelik
paslanmaz çelik
aplikler yerine tel kafes
şeffaf cam ve eski moda stil ampuller
bakır veya pirinç
perçin ve diğer endüstriyel donanım

3) Endüstriyel Mutfak Adası

2015 için sıcak mutfak trendi çok çalışkan ve çok amaçlı mutfaklar dır. Bir Mutfak tüm restoran kalitesinde tertibat ile donatılmış endüstriyel mutfakları sergileyen popüler pişirme gösterileri için yeni bir kişilik alıyor.
Mutfak merkezini ada görünümü alır.Taşınabilir mutfak adaların popülaritesi seçimlerinizi bu yönde yaptırabilir. Raflı ve dolaplı ada mutfak planı üzerinde kısıtlama olmadan, size ekstra sayaç alanı fayda verir ayrıca daha fonksiyonel ve verimlilik ile oluşturulmuştur.
Adanın tarzı çelik jantlar ve paslanmaz çelik raflar ile daha endüstriyel bir tasarımda olabilir.

4) Yüksek Verim İçin raflı mutfak dolapları ve çekmeceleri

2015 mutfak trendleri hakkında konuşurken, verimliliği en önemlisi olduğu. Mutfak dolaplarına eklenen raflar  verimliliği arttırmak  için daha iyi bir yoldur. Mutfaklar tüm en önemli mutfak öğeleri tutar, ve mutfağınızı yenilemeye geldiğinde bir öncelik olmalıdır.

5) Dikey Mutfak Çekmece

Örgütsel düşünce benzeri bir mutfak çekmeceleri bu yıl dikey çekmeceler eklenerek geliyor. Eskiden mutfak çekmeceleri yatay inşa edilecek diye bir kural vardı ama dikey çekmeceler daha çok hayatı kolaylaştırır . 2015 mutfağınızda dolapların içine dikey raflar dahil edebilirsiniz.
Tasarımcılar, boş duvar alanlarında yararlanarak, en alışılmadık yerlerde bu uzun boylu çekmeceleri ekleyerek (ve bazen gizleme) tasarlayabiliyor.
Çekmecenin bu tarzı da baharat gibi bu küçük şişeleri ve bazen zor mağaza öğeleri için çok iyi işe yarıyor.

Ayrıca Bakınız; 2015 Trend Mutfaklar ve Tasarımları

6) Mutfak Adaları Yenileniyor

Mutfak adaları sadece bir yemek hazırlığı için tasarlanmıyor. 2015 ev ve dekor mobilyaları gibi içinde depolama gibi hizmetlerde dahil ediliyor.  Bu yıl, eşsiz bir mutfak, ada ilavesi ile daha fonksiyonel ve şık oluyor.
Ada depolama birimleri üzerindeki cam veya ayna kapı içeren yerler düşünün, ya da depolama için alt raf üniteleri ekleyerek  yenilemek. Ne olursa olsun seçtiğiniz stil şık, modern ve daha rahat olabilir.

7) Mutfak Döşeme

2015 için döşeme seçenekleri, mutfağa geldiğinde özellikle, şaşırtıcı olacak. Porselen, özellikle sıkı bütçeleri üzerinde olanlar için, bu yıl popüler bir zemin seçimi olacak.
Birçok farklı renk, desen, ve doku mevcuttur, porselen değilse adından da anlaşılacağı ki ince çini görüntüleri ile diğer birçok döşeme Ürünleri- daha ekleniyor.
Yüksek uç bütçeler olanlar için, daha ayrıntılı yer karoları gibi aşağıdaki resimde gösterildiği gibi olanlar popüler olacak.

8) Fayans Heryerde var

2015 kesinlikle mutfak tasarımı ile ilgili olarak çini yılı oluyor. Renkli derz seçenekleri ile süper kullanılabilir.
Mutfak iç döşeme düşünün lavabonun çevrelerinden. Sadece su geçirmez bir yüzey sağlamaz, aynı zamanda göze hoş gelir ve daha kolay temizlik sağlar. Lavaboya Renkli fayans duvarlar yeterince cesur tonlar dahil edilerek eğlenceli bir avantaj sağlayabilir.
Fayans  mutfak dekoruna canlı bir hayat getirecek.

9) Pirinç Geri Geldi

Bazen en iyi dekor trendleri detaylı olarak görülmektedir. Mutfak da bu kurala bir istisna değildir.
pirinç ayrıntıları pırıltısı çok şık bir  mutfak dekorasyonu sağlayabilir. Parlak pirinç avizeler, pirinç kolları,  pirinç yönleri düşünün.
Bu zevkleriniz için çok fazla parlaklık, daha sonra yerine farklı tonda bakır ayrıntıları da deneyebilirsiniz. Her iki şekilde de, bu altın  metaller çok trend oluyor.

10) Akıllı mutfaklar

Akıllı telefonunuz ile bunu yapamıyorsanız, o zaman doğru yapılamaz? Peki, çoğu kişi için bu mutfaklarda bir mevcut eğilim,  etrafında akıllı teknoloji gelişmeye açık mutfaklar.
Örneğin, Akıllı Tencere . Bu Bluetooth özellikli cihaz gıda pişirme sırasında size mükemmel bir şekilde haber veriyor böylece önerilen pişirme süreleri , aram tarifleri telefonunuza bağlanıyor.
Ayrıca mutfak içinde şarj istasyonlarını kucaklamak isteyeceksiniz tasarımı sayısız gizli seçeneği vardır. 2015 yılında ‘akıllı’ mutfaklara benzersiz teknoloji ekleniyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ