Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Şehirlinin hayatı artık küçük ve dar evlerde inşa ediliyor. Kalabalık nüfus, sıkışık bir şehirleşme metropollerin en büyük problemi oldu. Küçük evler için pratik çözümler, önemli püf noktalarını paylaşacağız. Emin olun evinizdeki inanılmaz değişime şahit olacaksınız. Mobilya seçiminiz, renk seçiminiz, uygulamak istediğiniz tarz gibi aklınıza gelen her bir ayrıntıyı sizlere anlatacağız. Genel algı küçük evlerin şık ve zarif olamayacağı, büyük evlerin her zaman daha şık ve dekoratif olduğu yönünde. Merak etmeyin! Büyük ve gösterişli evlerden hiçbir eksiğiniz kalmayacak. Hatta kullanım alanlarınız çok rahat ve hoş bir görüntüye kavuşacak. Küçük evleri büyük göstermek için bazı illüzyonlar kullanacağız. Ayna kullanımı, mutfak ve salonun birleştirilmesi, açık renklerin kullanılması ve gereksiz eşyalardan uzak durmak gibi bazı çözümler sunacağız. Gerisi sizin zevkinize kalmış. Şimdi tek tek odaları birlikte gezelim ve neler yapabileceğimizi birlikte görelim.

Resim Galerisi İçin Resme Tıklayınız.

Küçük Salon Veya Oturma Odası Dekorasyonu

Minimal Mobilya Seçimi

Küçük Salon Koltuk Takımı

Küçük Salon Koltuk Takımı

Küçük salonlarda gereksiz eşya kullanımından kaçınmanız gerekiyor. Büyük ve gösterişli koltuk takımları elbette güzel bir tercih olacaktır fakat unutmamamız gereken ilk şey alanımızın küçük olduğudur. Bu yüzden daha minimal modelleri tercih edin. Bu hareket alanınızı rahatlatacak, koltuk takımınızı daha gösterişli yapacaktır. Zigon sehpalar, cam vitrinler yine kullanmaktan kaçınmamız gereken mobilyalar olacak. Duvarlarda büyük resimler ve çerçeveler yerine, ufak ufak ama birkaç tane resim çerçevesi kullanın. Bu yöntemler küçük salonları daha geniş gösteren tekniklerdir. Ve çerçeveli büyük bir ayna kullanın. Büyük aynalar küçük salonları daha geniş ve ferah gösterir.

Küçük Salon Renk Seçimi

Küçük Salon Renk Seçimi

Küçük Salon Renk Seçimi

Küçük salonlarda mutlaka açık renkleri tercih edin. Renkleri birbirleri ile kombin ederken işe halılardan başlayın. Daha sonra mobilyalarınız, perdeleriniz ve halılar renk ve desen olarak birbirini tamamlayan parçalar olmalıdır. Pahalı ve özellikli ürünler olduğu için işe halılardan başlamak daha doğru olacaktır. Son olarak duvarlarınızda açık renk düz boya veya açık renk duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Koyu renklerden olabildiğince uzak durmakta fayda var. Çünkü koyu renkler alanı daha basık ve küçük gösterecektir.

Küçük Salon Ve Oturma Odalarında Işıklandırma Yöntemleri

Küçük Salon Işıklandırması

Küçük Salon Işıklandırması

Yine küçük bir salona göre hareket edeceğiz. Bu yüzden büyük avizeler bize göre değil. Geniş ve hacimli avizeler odayı basık ve sıkıcı yapar. Dekoratif abajurlar, masa lambaları hatta asma tavanlardaki led ışıklar harika duracaktır.  Son olarak doğal ışıktan olabildiğince yararlanmak için büyük pencereler bize çok fazla yardımcı olacaktır.

Salonunuzu Veya Oturma Odanızı Mutfakla Birleştirin

Küçük Salon İle Mutfağı Birleştirin

Küçük Salon İle Mutfağı Birleştirin

Salonunuz ve mutfağınız çok darsa, odalarınızı mutfaklarla birleştirmek güzel bir fikir olabilir. Daha geniş ve fonksiyonel bir alana bu yöntemle sahip olabilirsiniz.

Küçük Yatak Odası Dekorasyonu – Küçük Yatak Odalarını Nasıl Daha Geniş Gösteririz?

Küçük Yatak Odası Dekorasyonu

Küçük Yatak Odası Dekorasyonu

Küçük yatak odalarında mobilyalarımızı seçerken ilk olarak gardıroplarımızın önünde ayna olmasına özen göstermeliyiz. Aynalar dar alanları daha geniş gösterir. İkinci olarak aydınlatmalar ön plana çıkıyor. Aydınlatma diğer önemli bir husus. Odamızın genel aydınlatmasını yüksek tutmalıyız. Hatta ayarlanabilir özellikteki aydınlatmalar ile ışığı kısabilir ya da daha güçlü bir ayara getirebiliriz. Duvarlarımızı da açık renkte boyadığımızda eskisinden çok daha büyük ve ferah bir alana kavuşacaksınız.

Küçük Mutfak Dekorasyonu

Küçük Mutfak Dekorasyonu

Küçük Mutfak Dekorasyonu

Küçük mutfaklarınızı düzenlemeye başlamadan önce ocak, fırın, bulaşık makinesi, buzdolabı ve evyenizin yerlerini belirleyin. Bunlar mutlaka mutfakta bulunması gereken eşyalarımız. Alanımız dar olacağı için dolaplarımızda olabildiğince iç raf ve çekmecelere yer verin. Eğer yeriniz kaldıysa bir kiler yine saklama alnınızı artıracaktır. Yine önemli bir kural; açık renkler kullanmak olacaktır.

Küçük Çocuk Odası Dekorasyonu

Küçük Çocuk Odası Dekorasyonu

Küçük Çocuk Odası Dekorasyonu

Çocuk odalarında katlanabilir çalışma masaları, ranzalar ve mümkünse gömme dolaplar kullanmak güzel bir fikir olabilir. Gereksiz eşya kullanımından olabildiğince uzak durmak gerekir. Açık renkli duvar boyaları veya çocuk odalarına uygun desenli duvar kağıtları işimize yarayacaktır.

Küçük Banyo Dekorasyonu

Küçük Banyo Dekorasyon Önerileri

Küçük Banyo Dekorasyon Önerileri

Küçük banyolarda üç kısma odaklanıyoruz. Duş kabini, pencere ve havalandırma. Penceremiz büyük ve buzlu cam modelinden olursa aydınlatma daha iyi sonuç verir. Fakat penceresiz ise güçlü bir genel aydınlatma kullanılmalıdır. Camlı ve boydan boya duş kabinleri küvetlerin yerine tercih edilmelidir. Mobilyalarımız bol raflı ve tek konsol üzerinde yoğunlaşmalıdır.

Dar veya küçük ev planları sizi karamsarlığa düşürmesin. Verdiğimiz ip uçlarının sizlere yardımcı olacağını umuyoruz. Her işin bir ayrıntısı vardır ve doğru uygulandığında güzel sonuçlar verir. Küçük ev dekorasyonu ile dar evleri daha geniş ve büyük gösterebilir, fonksiyonel ve kullanışlı bir eve sahip olabilirsiniz.

Son yıllarda inşaat sektörlerinin farklı konseptler ile hazırlamış olduklar yapılar geçmişte var olan ev mimarilerinin dışında yer almakta. Gerek tasarım gerek işlevsellik olarak ön planda olan yeni tarz evler birçok şehirde inşa edilerek sahiplerini beklemektedir. Bu tarz yeni evler arasında genellikle tek çocuklu veya çocuğu henüz olmayan yeni çiftler ya da bekar memur ve öğrenciler için hazırlanmış 1+1 2+1 ve hatta kimi zaman 1+0 gibi küçük evler yer almaktadır.

Genellikle büyük şehirlerde çok katlı binaların yapılması ve buna takriben yaşam alanlarının küçük tutulması üzerine bu tarz evler ortaya çıkmaktadır. Bu tür evlere sahip olan bireyler daha güzel bir görünüm için küçük ev dekorasyon önerileri üzerine belli başlı araştırmalar yapmaktadır. Küçük ev dekorasyon modelleri üzerine yapacağınız işlemlerde dikkat edeceğiniz en önemli husus güneş ışığının ne denli vurması ve bunun akabinde uygun duvar rengi seçimi olacaktır. Geri kalan önemli unsurlar arasında ise mobilya renklerinizin duvar ile aynı renklerden çok farklı tonlarda veya karşıt renklerde olmasıdır. Ayrıca duvarlarda kullanacağınız aynalar veya dekoratif tablo modelleri evinizi daha geniş ve ferah gösterecektir.

Sizler için özenle araştırıp derlediğimiz en yeni küçük ev dekorasyon fikirleri ile daha güzel bir eve sahip olmanızı umuyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ