Ev Dekorasyonu İçin 28 Tığ İşi Örgüler

Eviniz de kullandığınız demode dekorasyon fikirlerinden sıkıldıysanız yeni arayışlar içine girmenize gerek yok son yılın en iyi trendlerinden biri olan tığ işi fikirler bir eskiye dönüş sağlıyor yani geçmişe yolculuk. Eskiden kullanılan örgü nakış işleri şimdilerde tekrardan moda olmaya başladı. Ne demişler “ne varsa eskilerde var”. Bu düşünce tarzından yola çıkarak, evimizde yaptığımız dekorasyona değişik bir hava ve hareketlilik katmak istiyorsanız tığ işi modelleri deneyin derim. Evinizi ısıtacak, çeşit çeşit modelleriyle evinizin tarzını değiştirecek bu modeller göz kamaştırıyor.

Ev dekorasyonun da tığ işi örgüler ile sıcacık ve şık yaşam alanları yapabilirsiniz.Tığ işi örgü battaniyeler ile koltuk örtüleri ve şalları, paspaslar, kırlentler gibi bir çok tığ işi örgü modeli yapabilir evinizi kışın daha sıcak ve canlı dekore edebilirsiniz.

Biz zaten ev dekorasyonu için örgü ve kürk parçaların kış dekorasyonu için harika olduğundan daha önce bahsetmiştik.Onlar sonbahar ve kış için son derece rahat ve şık. Bugün bazı tığ işi parçalar ile rahat bir dekora temasını nasıl yapacağınız konusunda örnek resimler paylaşmak istiyoruz. Tığ işi yatak örtüleri, masa süsleri ve masa örtüleri, 2015 yılı boyunca çok popüler onlar eve renk, şıklık ya da vintage etki oluşturması içinde çok tercih ediliyor.

Anlatımlı Örneklerle Tığ İşi Örgü Modelleri Resim Galerisi

Başka daha özgün bir fikir, tığ işi renkli bir yastık kılıfı veya paspaslar- bu kadar konuksever olduğunu düşünmemiştik doğrusu! Tığ işi örgüden depolama için, Tığ işi sepetler , ya da yavrularını, özellikle renkli olanları şaşırtıcı bir güzellik yaratması ve çok rahat kullanışlı olması da harika.
İlgili; Kış için 38 Yumuşak Örgü Mobilya Örtüleri 2015

Tığ işi mobilyalar ve kılıfları sadece çarpıcı görünüyor! Sandalyeler ve Puf çok yumuşak ve çok davetkar özelliği vardır! Istediğiniz gibi bunları kendiniz evde örüp yapabilir ve değiştirebilirsiniz, çünkü tığ işi parçaların çok geniş kullanma alanları ve şekilleri var.

Her şey hayal etmekle başlar
Güzel dekorasyon fikirlerini istediğiniz gibi tasarlayarak harikalar yaratabilirsiniz. Mesela, dantel yada tığ işinden kırlent kılıfları örerek onların formunu değiştirebiliriz, renk renk yaparak, hem salona hem balkon dekorasyonlarında ilgi çekici bir tarz yaratabiliriz. Son zamanlarda bu örgü çılgınlığı giderek büyümekte, bayanlar çok ileri giderek yatak örtüsü, büyük paspasları bile tığ işiyle yaparak dekorasyonlarına renk katıyorlar. Çok değişik modeller tasarlamak mümkün. Saate kılıf örülebilir, kalem kutusuna, saksılara bile… Çok fazla maliyeti olmayan bu örgüler, satın aldığınızdan çok daha ucuza denk geliyor hem de bayanlara eğlenceli bir uğraş olmakta. Uzun geçen kış gecelerin de kadınların yapacağı çok güzel bir uğraş. Akşam otururken, çayınızı yudumlarken bu motifleri de rahatlıkla yapabilirsiniz. Çok çarpıcı ve yaratıcı fikirler üreterek siz de gözleri üzerinizde toplayabilirsiniz. Çok şık görüneceğini düşündüğümüz ve çok paralar harcadığımız o pahalı dekorasyonlar yerine daha şık ve doğal olacak tarz da örgüler, danteller, nakış, kurdele nakışı gibi modeller katarsak daha şık ve renkli bir mekan yaratabiliriz. Eskiye yapılan bir yolculuk ve nostaljik yapıda ki bu çizgiler her eve uyum sağlayacak güzellikte. Her şey detaylarda gizlidir, çok basit bir mekana bile birazcık hareket katarak harikalar yaratabiliriz. Salona, çocuk odasına , yatak odasına ve özellikle mutfağa da farklı modeller örerek farklılık katabiliriz. Ev hanımı olup ta canım sıkılıyor diyorsanız, hemen farklı renklerde ipler alarak ilk adımı atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
BİR YORUM YAZ