Beyaz Mutfak Modelleri

Mutfak evin en önemli bölümlerinden biri ve yemek hazırlamak için kullanılan alandır. Ayrıca mutfak ev içerisinde özellikle bayanların en çok bulundukları mekandır. Bu nedenle kullanışlı bir biçimde dizayn edilmiş olması önemlidir. Mutfaklar tarihsel gelişim süreçlerinde her dönemin ihtiyacına göre farklı formatlarda tasarlanmışlardır. Eskiden evin dışında seyyar şekilde bulunan mutfaklar, zaman içerisinde evlerin içine alınmış, evin büyüklüğüne göre de boyutu şekillenmiştir. Günümüzde ise bazı mutfaklar ayrı odada olmamakla beraber salon içerisinde belli bir bölüme dolapların ve tezgahın kurulmasıyla oluşturulmaktadır. Mutfaklarda genel olarak bulunan beyaz eşyalar, ocak, buzdolabı fırın ve bulaşık makinesidir. Bazı modern mutfaklarda çamaşır makinesinde de belli bir bölüm ayrılmış ve çamaşır yıkama ihtiyacı da bu alanda karşılanmaya başlanmıştır. Mutfak sadece evlerde bulunan bir bölüm değil, lokantalarda ve otellerde de yiyecek ve içeceklerin saklanıp hazırlandığı önemli bir bölümdür.

Bu Modelleri Detaylı İncelemek İçin Resmin Üzerine Tıklayabilirsiniz

Günümüz ev hanımları beyaz ağırlıklı mutfak tasarımlarını her ne kadar büyüleyici ve istekle isteseler de çabuk kir kapma ve zor temizlik aşaması gibi nedenleri bahane ederek her zaman ertelemektedirler. Aslında beyaz mutfak modelleri temizliği oldukça kolay ve zahmetsiz bir iştir. Aynı zaman’da mutfağınıza aydınlık ve insanlara ferahlık getiren görünümü ile daha bir cazip kılınmakta. Modern beyaz mutfak modelleri içerisinde malzeme olarak akrilik mutfak dolapları kullanımı da günümüzde moda haline gelmiş bir dekorasyon tarzı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Birbirinden şık ve modern akrilik mutfak dolabı modelleri aynı zamanda ayna görünümü ile mutfağınızın daha büyük ve daha rahat olabileceği hissini sağlamaktadır. Aynı zaman’da bu tür dolapların temizliği daha kolay ve daha rahat geçmekte. Leke tutmayan özelliği sayesinde az ıslak bir bez veya kolonyalı ıslak bir mendil ile rahatlıkla temizlenen bu dolaplar mutfaklarınızı büyüleyecek bir yapıya sahipler.

Akrilik mutfak dolaplarının tek bir dez avantajı bulunmakta, çizilmelere karşı dayanıksız olması ev hanımlarını biraz kuşku içerisine koysa da bu harika görünüme sahip dolapları kullanmaktan çekinmemektedirler. Sizlerde 2016 beyaz mutfak modelleri arasından bir tercih yapmak istiyorsanız, örnek olarak sizlere sunduğumuz ve hemen aşağıda bulunan galeri bölümünde ki görsellere göz atabilirsiniz.

Mutfak dekorasyonu yapılırken hangi rengin kullanılması gerektiğine karar vermek her zaman zor olmuştur
Seçmiş olduğumuz renk mutfağımıza yakışmayabilir. Evdeki duvarların rengiyle de uyum sağlayacak şekilde seçilmelidir. Temizliğin, saflığın ve aydınlığın simgesi olan beyaz renk hemen hemen herkes tarafından sevilen bir renktir. Beyaz renkte seçilmiş olan mutfak dolapları hemen her renkle de uyum sağlar ve her mutfağa yakışır. Beyaz mutfakların en önemli avantajı dar alanları bile geniş ve ferah göstermesi, geniş mutfakları ise olduğundan çok daha büyük görünmesini sağlaması bakımından önemlidir.Beyaz renk ile donatılmış olan mutfağı birkaç farklı renkle istenilen modern görüntüye kavuşturabiliriz. Mutfağının daha cıvıl cıvıl olmasını isteyenler ise beyaz mutfaklarının farklı alanlarına pastel tonlarında ve canlı renkler kullanarak daha şirin bir hale getirebilirler. Beyaz dolapları siyah ile kullanırsanız asil ve modern, gold renkleriyle kullanırsanız klasik ve şık, pastel tonları ile kullanırsanız cıvıl cıvıl bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu kadar geniş bir kullanım alanına sahip, aynı zamanda hemen her renkle uyum sağlayabilecek başka renk yoktur. Sizde mutfağınızı değiştirirken riske girmek istemiyorsanız beyaz renginden kesinlikle şaşmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ